yesil elma
25 Takipçi | 1 Takip
25 05 2007

Güneşin spiritüel selamı

 

Kuşadası'nda 23 Mayıs Çarşamba günü 13.00- 13.45 arası güneşe baktığımızda çok şaşırdık. Etrafında ortasi siyah ve dışa doğru açılan renkte ve tam bir çember şeklinde bulut oluştu. Bu ilginç gök olayı tam Adaland yunus gosterisinin bitiminde olunca tabii Maya Belma olarak başladım yoruma. Bir gün önce tüm dünyada kutlanan bir olay vardı. Bir gün sonra da aynı saatte Türkiye de Kuşadası'nda dünyanın en bilge varlıkları yunusları izledikten sonra güneşin de bize spirtuel bir selam verdiğini düşündüm :))

Maya Takvimi’nde 8.Altdünyanın 5.Gündüzünün orta noktası. Beşinci Gündüz 24 Kasım 2006’da başlamış olan 260 günlük bir dönem. Maya Takvimi’ne göre, bu 260 günlük döngü, bütün evrim tarihinin en parlak döngülerinden biri olarak kabul ediliyor. Orta nokta ise, (ki o 22 Mayıs) onun en tepe noktası.

Don Alejandro, Maya öğretilerinin, görüşlerinin ve kehanetlerinin önde gelen bekçisidir. Guetemala Ulusal Maya İhtiyar Heyeti Meclisi Başkanı, Maya Takvimi sürdürücüsü, 13. kuşak Quiche Maya Yüksek Rahibi ve Amerika'nin Kitalararasi İhtiyar Heyeti Meclisi ve Ruhsal Rehberlerinin en kıdemli üyesidir. Aynı zamanda Maya Kültürü konusunda uluslararası bir okutman. İşte söyledikleri.

22 Mayis 2007 - 5 Ahau bizim buyuk babamizin gunu. O hepimizin uzerinde parildiyor, ayrimcilik nedir bilmez, yolunu asla kaybetmez, kendi onune veya arkasina asla gecmez. Bize sicaklik verir, hayat verir. Tek gunes, tek hava, tek su, tek Toprak Ana. 22 Mayis 2007 Buyukbaba Gunes'in gunu, Buyukanne Ay'in gunu. Maya kehaneti soyle der: "Kalkin(yukselin) , hepiniz kalkin(yukselin) , hic kimse arkada kalmayacak sekilde yukselin, hep beraber bir kez daha geldigimiz yeri, ozumuzu gorecegiz

0
0
0
Yorum Yaz